Cloudflare

21. storočie je charakteristické rýchlym a hektickým spôsobom života. Nielen počas bežného dňa potrebuje človek konať, čo najrýchlejšie a najefektívnejšie ale aj počas pohybu na internete a prezeraní stránok. 

Preto je dôležité aby bolo načítanie stránok, čo najrýchlejšie a najmenej zaťažujúce. Aby potenciálny zákazníci a uživatelia nestratili záujeme o vašu stránku alebo produkt z dôvodu pomalého načítania.

Riešením problému s pomalými stránkami je CDN alebo content delivery (distribution) network. Je to sieť viacerých serverov rozmiestnených po svete, ktoré zabezpečujú aby boli dáta pre cieľových uživateľov, čo najdostupnejšie a zároveň s najväčším výkonom. Cieľom je minimalizovať vzdialenosť medzi originálnym serverom a uživateľom tým, že sa použije server z CDN, ktorý je najbližšie k uživateľovi a daná stránka je už v ňom uložená. Vďaka tomu sa k uživateľovi dostane obsah rýchlejšie.

Jednou z takýchto služieb je Cloudflare. Výhodou služby je, že nielen zabezpečuje urýchlenie stránok ale aj ich ochranu pred možnými útokmi a zároveň obmedzuje botov aby zbytočne mrhali serverovými zdrojmi. Taktiež dokáže skenovať správanie uživateľov na stránke a zistiť či sa javí ako hrozba a tým ochrániť stránku pred škodlivými uživateľmi. 

Službu Cloudflare je možné použiť na akúkoľvek stránku s vlastnou doménou a netreba k nej žiadny špeciálny hardvér alebo softvér. Kedže Cloudflare je už na trhu pár rokov, tak má na svete množstvo dátových centier, ktoré môže využiť a vďaka tomu nájsť tú najbližšiu cestu z ich centra k vášmu serveru a následne k stránke, ktorá bude dostupná uživateľovi. 

Po nasadení služby Cloudflare na stránku sa dokáže znížiť počet požiadaviek na vašu stránku až o 65% a znížiť načítanie stránky až o polovicu priemerného času.

2 July, 2018
Wi-Fi Alliance oficiálne spustila WPA3
WPA3 - štandard novej generácie zabezpečenia Wi-Fi, ktorý sľubuje odstránenie všetkých známych bezpečnostných zraniteľností a bezdrôtových útokov, ku ktorým dochádza dnes vrátane nebezpečných KRACK útokov.
13 December, 2017
Progressive Web Apps
Progressive Web Apps alebo skrátene PWA sú aplikácie, ktoré sa nachádzajú priamo v internetovom prehliadači. Majú mnohé výhody klasických stiahnuteľných aplikácií a spájajú ich s výhodami a ľahkosťou používania internetového prehliadača.
9 November, 2017
KonferIT
V Bratislave sa konala známa konferencia KonferIT a my sme na nej nemohli chýbať. V tomto blogu sa podelíme o najzaujímavejšie témy z nej a naše postrehy.
9 November, 2017
Cloudflare
Služba Cloudflare je riešením pre pomalé stránky, preto Vám ju chceme v tomto blogu predstaviť
22 June, 2017
Vhodný názov pre doménu
Vhodný názov pre doménu
2 May, 2017
Windows 10 bude mať nový prehliadač
Windows 10 bude mať nový prehliadač
>