Vhodný názov pre doménu

Vhodný názov pre doménuPred výberom vhodnej domény je potrebné uvedomiť si, že by toto rozhodnutie malo byť trvalé. Po prípadnej neskoršej zmene vášho doménového mena môžu byť vaši zákazníci už na neho zvyknutí a mohli by ste o nich prísť. Vhodne vybraný názov internetovej domény vám pomáha budovať vašu značku. Názov domény by mal byť krátky, výstižný, ľahko zapamätateľný a zrozumiteľný. Nemal by sa inak vyslovovať ako sa píše, pretože aj to môže byť pre niektorých ľudí problém.

Niektorí ľudia si myslia, že názov domény by mal bezpodmienečne obsahovať kľúčové slová. Nie je to však celkom pravda. Ľudia uvádzajú kľúčové slová do domény preto, lebo sa domnievajú, že ich rôzne vyhľadávače rýchlejšie a ľahšie lokalizujú.  Avšak pre vyhľadávače je dôležitejší obsah vašich stránok. Kľúčové slová preto netreba kvôli vyhľadávačom umiestňovať nasilu do doménového názvu. Názov domény je dôležitý hlavne pre ľudí, ktorí chcú v danom okamihu cielene navštíviť váš web, a nie pomocou vyhľadávačov ako sú napríklad Google, Zoznam, Yahoo a podobne.

Dostupnosť domény si môžete overiť u registrátorov alebo v prípade slovenských domén (.sk) aj priamo u správcu internetových domén najvyššej úrovne SK-NIC a.s.  http://www.sk-nic.sk

Ak využívate na registráciu registrátora, ktorým býva zväša spoločnosť, ktorá vám dodáva web stránky alebo webhosting, dbajte na to aby ste boli držiteľom domény. Niektoré spoločnosti, pre urýchlenie procesu registrácie domény, zaregistrujú vašu doménu na svoju spoločnosť. 

V takomto prípade sú registrátorom aj držiteľom domény. Držiteľ domény nesie zodpovednosť za obsah, ktorý je umiestnený na webových stránkach, ale má aj práva, napríklad, môže zmeniť registrátora bez toho aby mu prechod k inému registrátorovi pôvodný registrátor povolil.

2 July, 2018
Wi-Fi Alliance oficiálne spustila WPA3
WPA3 - štandard novej generácie zabezpečenia Wi-Fi, ktorý sľubuje odstránenie všetkých známych bezpečnostných zraniteľností a bezdrôtových útokov, ku ktorým dochádza dnes vrátane nebezpečných KRACK útokov.
13 December, 2017
Progressive Web Apps
Progressive Web Apps alebo skrátene PWA sú aplikácie, ktoré sa nachádzajú priamo v internetovom prehliadači. Majú mnohé výhody klasických stiahnuteľných aplikácií a spájajú ich s výhodami a ľahkosťou používania internetového prehliadača.
9 November, 2017
KonferIT
V Bratislave sa konala známa konferencia KonferIT a my sme na nej nemohli chýbať. V tomto blogu sa podelíme o najzaujímavejšie témy z nej a naše postrehy.
9 November, 2017
Cloudflare
Služba Cloudflare je riešením pre pomalé stránky, preto Vám ju chceme v tomto blogu predstaviť
22 June, 2017
Vhodný názov pre doménu
Vhodný názov pre doménu
2 May, 2017
Windows 10 bude mať nový prehliadač
Windows 10 bude mať nový prehliadač
>